Kredyt z komornikiem

gotówka dla osób z zajęciem komorniczym

Egzekucja komornicza

Kiedy długi narastają a my nie jesteśmy w stanie ich spłacić prędzej czy później nasi wierzyciele mogą stracić cierpliwość i oddać taką sprawę w ręce komornika. Taka sytuacja nie jest nazbyt ciekawa. Może jeszcze bardziej pogorszyć nasz los.

egzekucja komorniczaNależy się zastanowić, co podlega takiej egzekucji komorniczej. Otóż egzekucji mogą podlegać zarobki osoby, która jest obiektem egzekucji. Gdy mamy do czynienia z egzekucją na poczet alimentów to komornik może zająć do 60% zarobków. W przypadku innych wierzytelności taka kwota może stanowić do 50% naszych zarobków. Istnieją tutaj jednak ograniczenia związane z minimalną kwotą zarobków, której komornik zająć nie może. Komornik może również zająć środki znajdujące się na naszych rachunkach bankowych. Także w tym przypadku istnieją pewne granice. Zgodnie z prawem egzekucji nie podlegają środki zgromadzone na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych oraz na rachunkach terminowych lokat oszczędnościowych jednej osoby, bez względu na liczbę zawartych umów do wysokości trzykrotnego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w sektorze przedsiębiorstw. Jednakże to ograniczenie nie jest uwzględniane w przypadku egzekucji na spłatę alimentów. Komornik może również zajmować nieruchomości a także ruchomości takie jak na przykład samochody.

W takim wypadku, aby uniknąć nieprzyjemności związanych z egzekucją naszych dóbr a także zarobków możemy sięgnąć po kredyt dla osób z komornikiem. Kto udzieli kredytu z komornikiem? Okazuje się, że istnieje wiele ofert dostępnych na naszym rynku, które mogą zainteresować osoby w tak trudnej sytuacji i szukających pomocy finansowej. Wiele instytucji pozabankowych proponuje tego typu zobowiązania.

Zgodnie z tym, co jest wspomniane wyżej kredytów dla osób, które mają do czynienia z komornikiem i ciąży nad nimi egzekucja udzielają właśnie instytucje niebędące bankami. Jak się okazuje kredyt z komornikiem nie w banku.

MENU

Zadłużenie a kredyt

W zależności o wysokości posiadanego zadłużenia oraz systematyczności jego spłaty zależy czy dostaniemy kredyt. W niektórych przypadkach warto jest zdecydować się na kredyt oddłużeniowy.

Zajęcie Komornicze

Posiadanie komornika na dochodach jest zmorą wielu osób, które przy staraniu się kredyt lub pożyczkę spotykają się z odmowną decyzją większości z banków. Rozwiązaniem są kredyty pozabankowe.

© Kredyt z komornikiem 2010 - 2018